Problem z dentystami jest taki, że są zwyczajnie drodzy. Nierzadko nawet jedna godzina w gabinecie stomatologicznym może nas kosztować kilkaset złotych, a co w sytuacjach, gdy do wyleczenia mamy kilka zębów? Koszty związane z wydatkami na dentystę mogą osiągając naprawdę wysokie sumy, na które nie każdego z nas stać – a wtedy najczęściej uciekamy się do pomocy NFZ, co jednak oznacza bardzo długie, wielotygodniowe oczekiwanie na swoją kolej. Warto więc znać nie tylko adresy stomatologów w okolicy, ale również orientować się w ich cenach: http://dentysta-stomatolog.com/zielona-gora,1.html. A w razie kryzysowej, bolesnej przypadłości, wybrać gabinet odpowiadający naszej kieszeni. Oczywiście trzeba pamiętać, że cena nie powinna być jedynym wyznacznikiem tego, który dentysta w Zielonej Górze https://pl.wikipedia.org/wiki/Zielona_G%C3%B3ra zasłuży na nasze zaufanie, a którego będziemy omijać z daleka. O wiele większy wpływ na nasz wybór powinny mieć zupełnie inne czynniki, to jednak nie oznacza, że należy ignorować kwestie finansowe. Leczenie zębów jest kosztowną i długotrwałą czynnością – w niektórych przypadkach właśnie ze względów finansowych (czyli po prostu braku funduszy na leczenie) pacjenci decydują się na wyrwanie zęba, zamiast na jego leczenie. Dobrze jest więc znać gabinety dentystyczne w okolicy i dowiedzieć się, w których z nich możliwe jest dokonanie leczenia na przykład z płatnością ratalną lub współfinansowaną przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Jeśli natomiast mieszkamy w mieście studenckim, gdzie działa uczelnia medyczna kształcąca przyszłych dentystów, warto zapytać o poradnie studenckie. Czym są takie poradnie? To nic innego jak poradnie dentystyczne, w których zatrudniony stomatolog jest studentem ostatniego lub przedostatniego roku stomatologii na uczelni medycznej. Swoje usługi wykonuje wtedy za darmo w ramach praktyk i przyuczenia do zawodu; pacjent nie płaci za samą wizytę, a jedynie za zużyty sprzęt, wypełnienia zębów i znieczulenie. Dzięki temu koszty wizyty u dentysty diametralnie spadają w dół i z czterystu złotych leczenia kanałowego, robi się cztery razy mniej, co już jest ceną dostępną dla praktycznie każdego Polaka. Nierzadko nawet się zdarza, że osoby mieszkające z dala od takich poradni jeżdżą do nich nawet kilkadziesiąt kilometrów, aby zaoszczędzić pieniądze i poddać się darmowemu lub prawie darmowemu leczeniu bolących zębów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>