Każda kobieta przez cały rok marzy o pięknej, złocistej opaleniźnie, która ozdobi skórę jej ciała. Piękne przyrumienione ciało pozwala czuć się wyjątkowo. Do zdobycia opalenizny da się dojść różnymi ścieżkami, które możemy podzielić na naturalne, chemiczne i fizyczne.

Do naturalnych metod opalania możemy zaliczyć zażywanie kąpieli słonecznych. Aby zabieg ten przebiegał w sposób bezpieczny i zdrowy dla naszego organizmu, należy zastosować kremy z wysokim filtrem UV, które uchronią naszą skórę przed groźnymi poparzeniami słonecznymi oraz przed wystąpieniem skutków niepożądanych, takich jak czerniaki skóry itp. Kremy z filtrem sprawiają również, że opalenizna utrzymuje się dłużej na naszej skórze. Powodują również, że po zażyciu kąpieli słonecznej skóra staje się od razu pięknie brązowa, nie zyskuje natomiast koloru czerwonego. Istnieje wielu zwolenników naturalnego opalania, jednak jest to metoda, która dostępna jest w naszym kraju jedynie przez kila miesięcy w roku.

Metodami alternatywnym do opalania naturalnego są metody chemiczne, takie jak balsamy samoopalające, mgiełki samoopalające oraz pianki samoopalające oraz balsamy brązujące. Kosmetyki te pozwalają nam zdobyć wymarzoną opaleniznę w kilka minut. Balsamy opalające oraz inne tego typu kosmetyki można zakupić w różnych wersjach kolorystycznych, zarówno dla osób o bardzo bladej karnacji jak i dla osób o ciemniejszym kolorze skóry. Balsamy samoopalające poza nadaniem pięknego koloru skóry już po kilkudziesięciu minutach, mają również działanie wygładzająco nawilżające – sprawia to, że skóra wydaje się aksamitnie gładka i delikatna. Ogromną zaletą tej metody jest jej dostępność przez cały rok. Metoda ta poza zaletami posiada również liczne wady. Niektóre balsamy, pianki i mgiełki posiadają bardzo krótki czas utrzymywania się na skórze. Czas pozostawania na powierzchni naszego ciała waha się od jednego dnia do tygodnia. Niestety podczas codziennych kąpieli czy wysiłku fizycznego efekt opalenizny może się zetrzeć, pozostawiając nieestetyczne plamy na powierzchni naszego ciała oraz ciemne zabrudzenia na naszych ubraniach oraz bieliźnie. Sprawia to, że coraz więcej ludzi w okresie zimowym wybiera się do solariów, które zapewniają o długotrwałym efekcie. Świetnie wyposażone solaria można odnaleźć w Opolu [kosmetyczka (Świat Urody)]. Znajdziemy tam dobrze wyposażone salony kosmetyczne, w których o nasze ciało zadbają profesjonaliści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>